Změna pro Štramberk – NEZÁVISLÍ

Změna nespadne z nebe!

Pokus omyl!


Úvodem bych chtěl poděkovat p. Gerykové Anně za její příspěvek v minulých ŠN, ve kterém vyjádřila svůj postoj k příspěvkům ve ŠN jak mým, tak p. Plandora.

Původně jsem se k jejímu nepodloženému nařčení o „chrlení špíny a vytváření umělých konfliktů“ nechtěl vyjadřovat, ale byl jsem k tomu vyzván několika občany ,kteří nezávazně na sobě prezentaci p. Gerykové v lednových ŠN hodnotili jako její „zbožně přání“ a ne realitu.

Příspěvky mnou a p. Plandorem uveřejněné ve ŠN jsou také souhlasným vyjádřením opozičních zastupitelů města zvolených za ZPŠ NEZÁVISLÍ, vztahující se k chodu a činnosti samosprávy a jejího vedení, která je nekriticky podporovaná koaličními zastupiteli. My nejsme poslušné ovce ani trafikanti. My jsme právoplatně zvolenými členy zastupitelstva, legitimní opozice a z této pozice svým voličům a celé občanské veřejnosti prezentujeme svá stanoviska a názory na dění ve městě.

Když se Vám naše příspěvky nelíbí, tak je prostě nečtěte!!

Žijete v demokratické společnosti! V souvislosti s výše uvedeným si dovolím komentář s připomenutím faktu, který spočíval v úspěšně se rozvíjejících pozitivních ZMĚNÁCH ve způsobu a metodách vedení města prosazované bývalým starostou p. Plandorem a to téměř po 20-letém, v dané době již neodpovídajícím způsobu vedení města jeho prvním polistopadovým starostou, co současná koalice z pudu sebezáchovy neunesla.

Účelově zabrzdila a „odstavila“ vítěze voleb od možnosti podílu na vedení města a spustila svůj restart. Nedá se zapomenout na výsledek voleb v roce 2018 a urychlené povolební ustavení koalice složené s SNK pro Štramberk, ODS,KDÚ-Čsl. a následně sebevědomé chování jejich kandidátky na starostku a kandidáta na místostarostu, že oni jsou ti nejschopnější a odborně zdatní vést město a ne vítěz voleb a jeho lídr p. Planodor.

Jinými slovy řečeno: co se za starostování p. Plandora zodpovědně připravilo a začalo realizovat, tak MY (koalice), to už doděláme. Obyčejná lidská vychytralost a pokrytectví. To si vážně někdo myslel, že vítěz voleb, válcovaný a poslaný do opozice, bude po celé 4 roky mlčet a nevysloví svobodně svoje názory? A jaká je dnes realita?

Místostarosta se v minulém roce vzdal své funkce i mandátu zastupitele a na prosincovém zasedání ZM oznámila starostka zastupitelům, že v příštím volebním období již nebude kandidovat a taky po skončení funkce starostky nebude zastávat funkci vedoucího FO, která byla celé 4 roky neobsazena, což nebylo košér.

To je kontinuita nejschopnějších v jejich proklamované angažovanosti v duchu „všechno pro Štramberk“ a lépe než ti ostatní ? Co to je, že jeden uteče z funkce, kterou nezvládl a další se do funkce zvolila snad s vizí pokus-omyl? V roce 2014, když nebyl do funkce starosty opětovně zvolený první polistopadový starosta města, tak se následně taky vzdal mandátu zastupitele města. Že by funkce zastupitele byla nad jeho schopnosti stěží někdo uvěří.

Vzhledem k tomuto nestandartnímu chování lídrů SNK pro Štramberk a ODS vyvstává otázka, co bylo pro výše dotčené osoby prioritní ,osobní ambice nebo služba občanům? A jak je na tom kritérium kvality? Ve spotřebitelském sektoru převládá vědomí, že zboží určené k jednorázovému použití bývá nižší kvality.

Závěrem se (ne)nechám překvapit, jak budou v souvislosti s tímto článkem platit Pravidla pro vydávání ŠN v čl. X bod.9 o „…uzávěrce přijímání všech příspěvků…“, anebo pravidla budou opět platit pouze pro ostatní přispěvatele jen ne pro vedení města?


Dušan Krajčír, zastupitel za ZPŠ – NEZÁVISLÍ