Změna pro Štramberk – NEZÁVISLÍ

Změna nespadne z nebe!

Ing. David PLANDOR, Ph.D.

Jmenuji se David Plandor, pocházím z rodiny Bajerů ze Špice. Vystudoval jsem Masarykovo gymnázium v Příboře a strojní inženýrství na Vysoké škole báňské v Ostravě, kde jsem následně získal doktorát v oboru kybernetiky a řízení.

Od roku 2005 jsem pracoval jako softwarový analytik, vývojař a vedoucí projektů, následně jako vědecko-výzkumný pracovník v evropském projektu FutureSME se sídlem v Glasgow ve Skotsku. Ve Štramberku a okolí jsem od mládí členem hudebních skupin (Ostopět, dříve Cizinci, Sága, Camerata).

Před vstupem do Štramberské politiky jsem dlouhodobě vystupoval jako občanský aktivista v nejrůznějších oblastech (především vliv otřesů způsobených činností společností Kotouč, územní plán atd.) Ve Štramberku jsem dlouhodobě nenacházel politickou platformu, která by nabídla dlouhodobé zdravý a konzistentní postoj, proto jsem se rozhodl spolu s podobně smýšlejícími spoluobčany založit nové uskupení, které v roce 2014 vyhrálo komunální volby a já jsem se stal jejich absolutním vítězem a následně starostou města pro období 2014-2018.

Tato pozice ovládla kompletně můj život, stala se prací i koníčkem. Vím, že za 4 roky se nedá zvládnout to, co se nepodařilo za přechozích 25 let, ale o to větší radost mám, že i dlouholeté problémy se hned v prvním období diplomaticky podařily jako např. zajištění kvalitního televizního signálu na Bařinách, kompenzace za provádění odstřelů občanům nebo kompletní příprava vodovodu a kanalizace na Libotíně.

Říká se, že teprve ve druhém období se projeví výsledky práce. Bohužel toto nám nebylo umožněno, dnes máme příležitost navázat na vše, co jsme v letech 2014-2018 začali a prosadit další pozitivní změny pro pohodový život v našem městě.